Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 306 Уголовного кодекса Украины (относительно согласования положений)

Заключение к проекту закона Украины от 27.10.2011 № 9351
Дата рассмотрения: 01.11.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 306 Кримінального кодексу України (щодо узгодження положень)" (реєстр. N 9351 від 27.10.2011 р.)

Законопроект розроблено, як це випливає зі змісту Пояснювальної записки до нього, з метою усунення технічної помилки, яка сталася при друкуванні остаточної редакції Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів і одурманюючих засобів", який був прийнятий Верховною Радою України 6 жовтня 2011 року та підписаний Президентом України 25 жовтня 2011 року. У результаті вказаної помилки міра покарання, передбачена частиною першою статті 306 Кримінального кодексу України (далі - КК України), буде більш суворою, ніж міра покарання, передбачена частиною другою цієї ж статті. До того ж, частиною другою статті 63 КК України передбачено, що позбавлення волі в Україні встановлюється на строк від одного до п'ятнадцяти років, а тому частина перша статті 306, у редакції прийнятого 6 жовтня 2011 року Закону, не узгоджується із частиною другою статті 63 Кримінального кодексу України.

З огляду на зазначене законопроектом пропонується внести до санкції частини першої статті 306 КК України зміни, якими встановлюється, що строк покарання у виді позбавлення волі за злочин, передбачений вказаною нормою, становить "від семи до дванадцяти років".

З огляду на обставини, що стали підставою для внесення такої пропозиції, Головне науково-експертне управління підтримує прийняття вказаних законодавчих пропозицій.

У той же час звертаємо увагу, що Закон України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів і одурманюючих засобів" від 6 жовтня 2011 року ще не набрав чинності. У зв'язку з цим, якщо прийняття даного законопроекту в цілому відбудеться до набрання чинності зазначеним вище Законом, у прикінцевих положеннях законопроекту слід вказати, що відповідний Закон не може набрати чинності раніше, ніж Закон України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів і одурманюючих засобів" від 6 жовтня 2011 року.

Опрос