Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 9 Закона Украины "О лицензировании определенных видов хозяйственной деятельности" относительно лицензирования деятельности в сфере интеллектуальной собственности

Заключение к проекту закона Украины от 21.10.2011 № 9331
Дата рассмотрения: 15.11.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" щодо ліцензування діяльності у сфері інтелектуальної власності" (реєстр. N 9331 від 21.10.2011 р., внесений Кабінетом Міністрів України)

У проекті пропонується виключити господарську діяльність у сфері інтелектуальної власності з переліку видів діяльності, ліцензування яких здійснюється відповідно до спеціальних законів.

Головне науково-експертне управління погоджується з необхідністю виключення пункту 8 з частини 1 ст. 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", оскільки ліцензія у сфері інтелектуальної власності виконує інші функції, ніж у сфері господарської діяльності. Зокрема, згідно з ст. 1 Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" ліцензією визнається дозвіл власника патенту (ліцензіара), що видається іншій особі (ліцензіату), на використання винаходу (корисної моделі) на певних умовах. Згідно з ст. 16 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" власник свідоцтва має право дати будь-якій особі дозвіл (видати ліцензію) на використання знака на підставі ліцензійного договору.

Разом з тим, на нашу думку, для забезпечення чіткого відмежування ліцензування у сфері інтелектуальної власності від ліцензування господарської діяльності необхідно внести відповідні зміни до ст. 2 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", яку слід доповнити новою частиною такого змісту:

"Дія цього закону не поширюється на ліцензії щодо використання об'єктів права інтелектуальної власності".

Опрос