Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 19 Закона Украины "Об оценке имущества, имущественных прав и профессиональной оценочной деятельности в Украине" (относительно нотариально засвидетельствованных копий)

Заключение к проекту закона Украины от 21.10.2011 № 9330
Дата рассмотрения: 15.11.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 19 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (реєстр. N 9330 від 20.10.2011 року, внесений Кабінетом Міністрів України

У законопроекті пропонується виключити з статті 19 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" вимогу обов'язкового засвідчення нотаріусом копій кваліфікаційних документів оцінювача, які надаються суб'єктом господарювання для отримання сертифіката суб'єкта оціночної діяльності. На думку суб'єкта законодавчої ініціативи, прийняття закону дасть змогу реалізувати основні завдання уряду щодо проведення економічних реформ в країні, зокрема, спрощення процедури отримання документів дозвільного характеру для ведення підприємницької діяльності.

Не заперечуючи щодо скасування обов'язкового нотаріального посвідчення копії кваліфікаційних свідоцтв, звертаємо увагу на необхідність визначення у законі іншого механізму підтвердження достовірності наданої копії, оскільки відсутність такого механізму може призвести до зловживань у цій сфері. Наприклад, йдеться про можливість завірення копії кваліфікаційного свідоцтва посадовою особою, яка приймає документи для розгляду питання про видачу сертифіката, посадовою особою самого суб'єкту господарювання, який подає документи для отримання сертифіката, чи посадовою особою установи, яка його видала.

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Опрос