Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский процессуальный кодекс Украины (относительно совершенствования рассмотрения дел, касающихся взыскания неустойки за просрочку уплаты алиментов)

Заключение к проекту закона Украины от 20.10.2011 № 9324
Дата рассмотрения: 08.02.2012 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань правосуддя розглянув 08.02.2012 на своєму засіданні (протокол N 91) проект Закону України про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо вдосконалення розгляду справ, які стосуються стягнення неустойки за прострочення сплати аліментів (реєстр. N 9324), внесений народним депутатом України Тарасюком Б. І., і зазначає наступне.

Метою законопроекту є створення додаткових умов для стимулювання боржника - платника аліментів своєчасно та в повному обсязі сплачувати аліменти на утримання дитини.

Проектом пропонується доповнити пункт 4 частини третьої статті 81 та частину першу статті 110 Цивільного процесуального кодексу України категорією справ про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів. Це, на думку автора, дозволить звільнити позивачів за даною категорією справ від сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу при зверненні до суду, а також надати їм право пред'явлення відповідного позову за своїм місцем свого проживання або місцем свого знаходження.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, висловивши свої зауваження, вважає, що проект Закону може бути прийнятий за основу. Міністерство юстиції України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ законопроект не підтримують.

Комітет, проаналізувавши запропоновані проектом Закону зміни, відмічає, що з 1 листопада 2011 року набрав чинності Закон України "Про судовий збір", яким виключено положення щодо сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення, в тому числі і статтю 81 ЦПК України.

Опрос