Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно распределения прибылей)

Заключение к проекту закона Украины от 20.10.2011 № 9317
Дата рассмотрения: 20.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розподілу прибутків)" (реєстр. N 9317 від 20.10.2011 р., внесений народним депутатом України А. М. Павловським)

У проекті пропонується доповнити перелік питань, рішення за якими приймаються загальними зборами акціонерів більшістю не менш, ніж 3/4 голосів акціонерів, які беруть участь у зборах, рішенням про спрямування прибутку товариства на цілі, інші ніж виплата дивідендів, а також визначити, що у разі наявності у товариства чистого прибутку, не менше 25 % його підлягає обов'язковому розподілу між акціонерами. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, прийняття проекту дозволить, зокрема, відновити соціальну справедливість стосовно міноритарних акціонерів та унеможливить застосування тіньових схем ухилення від сплати податків.

Розглянувши проект, Головне управління пропонує уточнити його назву, зазначивши у ній, що йдеться про розподіл прибутків акціонерного товариства. У змінах до ст. 30 Закону України "Про акціонерні товариства" слід зазначити, що йдеться про розподіл серед акціонерів чистого прибутку, додавши слово "його" після слова "відсотків". Крім цього, на нашу думку, у цій статті може бути передбачена можливість закріплення у статуті товариства обов'язкового розподілу серед акціонерів і більшої частини чистого прибутку товариства, ніж 25 відсотків.

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні проект може бути прийнятий за основу з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Опрос