Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно регистрации места проживания и места пребывания физических лиц в Украине

Заключение к проекту закона Украины от 13.10.2011 № 9289
Дата рассмотрения: 16.11.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні" (реєстраційний N 9289)

Поданим законопроектом вносяться зміни до Законів України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", "Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей", що спрямовані, як зазначається у пояснювальній записці, на вдосконалення порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб на території України.

За результатами розгляду законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за доцільне висловити щодо його положень такі зауваження.

Пояснювальна записка до законопроекту, на наш погляд, не містить достатнього обгрунтування необхідності його прийняття. В ній, зокрема, йдеться, що проект закону розроблено Державною міграційною службою України на виконання пункту 38 Національного плану з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, затвердженого Указом Президента України від 22.04. 2011 N 494. Втім, за усталеною практикою законотворення до головних чинників, які зумовлюють необхідність прийняття законів, відносяться наявність прогалин у регулюванні певних суспільних відносин, суперечливість їх правового регулювання. Слід також звернути увагу, що порядок внесення проектів законів, розроблених органами виконавчої влади, має свою специфіку, зокрема, згідно Регламенту Кабінету Міністрів України законопроекти повинні погоджуватися із заінтересованими органами виконавчої влади і вносяться на розгляд до Верховної Ради України Кабінетом Міністрів України.

Опрос