Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 26-1 Закона Украины "О дорожном движении" (относительно временного ограничения или запрещения движения транспортных средств)

Заключение к проекту закона Украины от 07.10.2011 № 9275
Дата рассмотрения: 12.10.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 26-1 Закону України "Про дорожній рух" (щодо тимчасового обмеження або заборони руху транспортних засобів)"

Законопроектом пропонується внесення змін до статті 26-1 Закону України "Про дорожній рух" з метою подальшого удосконалення правовідносин, які обмежують або забороняють дорожній рух інших учасників під час проїзду окремих осіб, щодо яких здійснюється державна охорона.

Вказане питання вже неодноразово ставилось на розгляд парламенту, зокрема, у законопроектах N 6283 від 8 квітня 2010 року та N 7448 від 9 грудня 2010 року, які були відхилені та зняті з розгляду у зв'язку з невключенням їх до порядку денного сесії Верховної Ради України. Поданий законопроект є ідентичним законопроекту N 8045, який подавався на розгляд Верховної Ради України 1 лютого 2011 року тим же суб'єктом законодавчої ініціативи, але також був знятий з розгляду. З огляду на це Головне науково-експертного управління вважає за доцільне повторити зауваження, висловлені до цього законопроекту у висновку N 16/3-382/8045 від 6 квітня 2011 року.

1. Зміст законопроекту викликає великі сумніви з точки зору доцільності його прийняття. У законопроекті не враховано тієї обставини, що відносно всіх посадових осіб, під час проїзду яких обмежується або забороняється дорожній рух інших учасників, постійно здійснюється державна охорона. Реалізація запропонованих законопроектом новел суттєво ускладнить процес здійснення державної охорони, оскільки буде виникати значно більше непередбачуваних ситуацій. Окрім цього, їх прийняття ускладнить пересування автомобільним транспортом усіх посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона (зокрема, Президента України, Прем'єр-міністра України та Голови Верховної Ради України), що у певних випадках може серйозно зашкодити виконанню ними своїх посадових обов'язків.

2. Не можна вважати переконливими твердження у Пояснювальній записці до законопроекту про те, що положеннями закону, які проектом пропонується змінити, суттєво обмежуються конституційні права інших громадян. Конституція України не виключає можливості встановлення певних обмежень на законодавчому рівні на реалізацію громадянами окремих конституційних прав і свобод. Зокрема, такий підхід відображений у статті 33 Конституції, за змістом якої "кожному... гарантується свобода пересування..., за винятком обмежень, встановлених законом". Отже, Конституція не виключає встановлення певних обмежень за умови, що вони будуть встановлені законом і зумовлені суспільною необхідністю. З огляду на це обмеження або заборона руху транспортних засобів на окремих ділянках вулиць, автомобільних доріг під час проїзду окремих осіб, які пов'язані із забезпеченням службової діяльності Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України, навряд чи можуть розцінюватись як порушення конституційних прав і свобод інших громадян.

Принагідно відзначимо, що чинним адміністративним законодавством України передбачені й інші випадки обмеження свободи пересування громадян (у разі аварій, катастроф, стихійного лиха тощо). Проте вони не розцінюються як порушення конституційних прав і свобод.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос