Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения спирта этилового для отдельных производств)

Заключение к проекту закона Украины от 07.10.2011 № 9268
Дата рассмотрения: 17.10.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо оподаткування спирту етилового для окремих виробництв) (реєстр. N 9268 від 06.10.2011)

У законопроекті передбачається внесення змін до пункту 225.1 статті 225, підпункту "а" підпункту 229.1.1 та підпункту 229.1.3, а також підпункту "а" підпункту 229.1.5 пункту 229.1 статті 229 Податкового кодексу України, згідно з якими встановлюється нульова ставка акцизного податку на спирт етиловий, який використовується для виробництва вермутів.

Метою законопроекту, як зазначається у пояснювальній записці, є усунення подвійного оподаткування при виробництві вермутів з вітчизняної сировини.

Розглянувши вказаний законопроект, управління вважає за доцільне висловити щодо його основних положень наступне.

Відповідно до положень статті 11 Закону України "Про виноград та виноградне вино" вермути віднесено до групи ароматизованих вин, отриманих шляхом купажування спеціально оброблених столових або кріплених виноградних виноматеріалів з додаванням спирту етилового ректифікованого, сахарози або цукровмісних матеріалів та спиртових настоїв (екстрактів) пряно-ароматичної сировини, до складу якої обов'язково входить полин.

З огляду на те, що ситуація щодо подвійного оподаткування при використанні спирту етилового склалася при виробництві всіх ароматизованих вин, а також вин натуральних з додаванням спирту та міцних (кріплених), аргументація авторів законопроекту щодо запровадження нульової ставки акцизного податку на спирт етиловий тільки для вермутів виглядає непереконливою.

Головне управління зазначає, що прийняття законопроекту призведе до зменшення доходної частини Державного бюджету України. Натомість у пояснювальній записці до законопроекту стверджується, що реалізація положень Закону у разі його прийняття не потребує фінансових витрат з державного бюджету (пункт 5 Пояснювальної записки).

Опрос