Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О дополнении статьи 42 Уголовного кодекса Украины (относительно деяния, связанного с политическим риском)

Заключение к проекту закона Украины от 06.10.2011 № 9261
Дата рассмотрения: 16.11.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України Москалем Г. Г. проект Закону України про доповнення статті 42 Кримінального кодексу України щодо діяння, пов'язаного із політичним ризиком (реєстр. N 9261).

Метою зазначеного законопроекту є унеможливлення кримінального переслідування політичних діячів за прийняття ними політичних рішень в умовах виправданого ризику для досягнення значної суспільно корисної мети.

Для цього проектом пропонується у статті 42 Кримінального кодексу України встановити, що не є злочином діяння (дія або бездіяльність) особи, посада якої законом віднесена до політичних посад, якщо це діяння пов'язане із виконанням службових повноважень і було вчинене в умовах виправданого ризику.

Проаналізувавши даний законопроект, Комітет відзначає, що зі змісту запропонованих змін незрозуміло, кого саме слід відносити до осіб, "посади яких законом віднесено до політичних", адже чинним законодавством України повною мірою не врегульовано правовий статус осіб, які займають так звані "політичні посади". Крім того, встановлення особливостей застосування цієї норми для осіб, які займають політичні посади, до того ж з відповідними прерогативами без зазначення такої умови як досягнення значної суспільної мети є безпідставним.

Опрос