Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно порядка формирования избирательных комиссий и права на участие в распределении депутатских мандатов кандидатами в народные депутаты Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 05.10.2011 № 9254
Дата рассмотрения: 28.10.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо порядку формування виборчих комісій та права на участь у розподілі депутатських мандатів кандидатами у народні депутати України)" (реєстр. N 9254 від 05.10.2011 р.)

Головним науково-експертним управлінням розглянутий зазначений законопроект, у якому пропонується внести зміни до статей 27 - 29, 96 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон). Зокрема, передбачається встановити, що до складу окружних і дільничних виборчих комісій (далі - ОВК і ДВК) обов'язково включаються (за наявності відповідного подання) не тільки по одному представнику від політичних партій (виборчих блоків), представлених у парламенті власними фракціями станом на 15 вересня року, що передує рокові проведення виборів, але й представники партій (блоків), "представлених у місцевих радах відповідного регіону у пропорційному співвідношенні до кількості представлених депутатів у відповідних місцевих радах". Крім того, пропонується запровадити диференційований прохідний бар'єр на парламентських виборах: 3 % голосів виборців, що взяли участь у голосуванні - для партій, та 5 % - для блоків.

За результатами аналізу запропонованих у проекті новел вважаємо за необхідне висловити щодо їх змісту наступні зауваження.

Опрос