Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно запрещения сопровождения и перекрытия дорожного движения при проезде Президента Украины, Председателя Верховной Рады Украины и Премьер-министра Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 05.10.2011 № 9244
Дата рассмотрения: 12.10.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо заборони супроводу і перекриття дорожнього руху при проїзді Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України)

Законопроектом пропонується шляхом внесення змін до статті 26-1 Закону України "Про дорожній рух" та до статті 3 Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" з метою скасування можливості обмежувати або забороняти рух транспортних засобів та пішоходів під час проїзду автомобільним транспортом Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України та заборони супроводження їх транспортних засобів кортежем Державтоінспекції МВС справ України, а також в частині недопущення обмеження закріплених Конституцією України принципів рівності громадян, свободи пересування та інших прав і свобод людини при обмеженні або забороні дорожнього руху під час проїзду окремих осіб, щодо яких здійснюється державна охорона.

Вказане питання вже неодноразово ставилось на розгляд парламенту, зокрема у законопроектах N 6283 від 8 квітня 2010 року, N 7448 від 9 грудня 2010 року, N 8045 від 1 лютого 2011 року, які були відхилені та зняті з розгляду.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, звертає увагу на таке.

1. У законопроекті не враховано тієї обставини, що відносно всіх посадових осіб, під час проїзду яких обмежується або забороняється дорожній рух інших учасників, постійно здійснюється державна охорона. Реалізація запропонованих законопроектом новел суттєво ускладнить процес здійснення державної охорони щодо вищезазначених посадових осіб державної влади, оскільки буде виникати значно більше непередбачуваних ситуацій та у певних випадках може серйозно зашкодити виконанню співробітниками Управління державної охорони України своїх посадових обов'язків.

2. Не можна вважати переконливими твердження у Пояснювальній записці до законопроекту про те, що положеннями закону, які проектом пропонується змінити, суттєво обмежуються конституційні права інших громадян. Конституція України не виключає можливості встановлення певних обмежень на законодавчому рівні на реалізацію громадянами окремих конституційних прав і свобод. Зокрема, такий підхід відображений у статті 33 Конституції, за змістом якої "кожному... гарантується свобода пересування..., за винятком обмежень, встановлених законом". Отже, Конституція не виключає встановлення певних обмежень за умови, що вони будуть встановлені законом і зумовлені суспільною необхідністю. З огляду на це обмеження або заборона руху транспортних засобів на окремих ділянках вулиць, автомобільних доріг під час проїзду окремих осіб, які пов'язані із забезпеченням службової діяльності Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України, навряд чи можуть розцінюватись як порушення конституційних прав і свобод інших громадян.

Принагідно відзначимо, що чинним адміністративним законодавством України передбачені й інші випадки обмеження свободи пересування громадян (у разі аварій, катастроф, стихійного лиха тощо). Проте вони не розцінюються як порушення конституційних прав і свобод.

3. Запропоноване проектом доповнення до статті 3 Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" щодо включення до принципів державної охорони заборони будь-якого обмеження закріплених Конституцією України принципу рівності громадян, свободи пересування та інших прав і свобод громадян є зайвим з огляду на вже закріплений у вказаному Законі принцип законності, безперервності, поваги до прав, свобод, гідності людини і громадянина.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос