Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О телекоммуникациях" (относительно невозможности деятельности на территории Украины виртуальных финансовых пирамид)

Заключение к проекту закона Украины от 29.09.2011 № 9232
Дата рассмотрения: 24.10.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" (щодо унеможливлення діяльності на території України віртуальних фінансових пірамід)" (реєстраційний N 9232)

У законопроекті пропонується зобов'язати операторів та провайдерів телекомунікацій на підставі рішення суду обмежувати доступ своїх абонентів до ресурсів, через які здійснюється діяльність з надання фінансових послуг без ліцензії.

Метою законопроекту, як зазначається у пояснювальній записці, є "унеможливлення ошукування громадян України через фінансові піраміди, що діють через Інтернет ресурси".

Головне науково-експертне управління, в цілому підтримуючи ідею законодавчого вдосконалення механізму запобігання та протидії фінансовим зловживанням в мережі Інтернет, висловлює щодо поданого законопроекту такі зауваження і пропозиції.

Звертаємо увагу, на те, що визнання рішення суду підставою для обмеження операторами та провайдерами телекомунікацій доступу абонентів до відповідних ресурсів (зміни до статті 39 Закону України "Про телекомунікації"), на думку Управління, є зайвим, оскільки згідно з Конституцією України (частина п'ята статті 124) судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України. Тому потреби у встановленні відповідного обов'язку немає.

Опрос