Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно гуманизации законодательства о предварительном заключении и обеспечении конституционных прав и свобод лиц, взятых под стражу)

Заключение к проекту закона Украины от 23.09.2011 № 9216
Дата рассмотрения: 22.02.2012 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народними депутатами України Яценюком А. П., Князевичем Р. П. проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації законодавства про попереднє ув'язнення та забезпечення конституційних прав і свобод осіб, взятих під варту (реєстр. N 9216).

Метою зазначеного законопроекту є поліпшення процедури та умов утримання під вартою, забезпечення неухильного додержання Конституції України, інших міжнародних правових норм і стандартів поводження з ув'язненими.

Для цього, проектом пропонується внести зміни та доповнення до Закону України "Про попереднє ув'язнення" в частині покращення правового становища осіб, які перебувають у місцях попереднього ув'язнення, розширення прав осіб, взятих під варту, лібералізації режиму у місцях попереднього ув'язнення, оптимізації порядку надання побачень особам, взятим під варту, а також положень Кримінально-виконавчого кодексу України щодо забезпечення здійснення контролю за ув'язненими.

Проаналізувавши даний законопроект, Комітет більшістю голосів підтримав ідею покращення та удосконалення процедури і умов утримання осіб під вартою. На думку Комітету, прийняття цього проекту сприятиме мінімізації негативних наслідків ув'язнення, усуненню недоліків у діяльності пенітенціарної системи України, а також зміцненню міжнародного авторитету України. З урахуванням вищевикладеного, Комітет рекомендує Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти законопроект за основу.

Опрос