Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об объектах повышенной опасности" (относительно упрощения системы выдачи разрешений)

Заключение к проекту закона Украины от 23.09.2011 № 9214
Дата рассмотрения: 19.10.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки" (реєстр. N 9214 від 23.09.2011 р.)

У проекті з метою спрощення дозвільних процедур у сфері господарської діяльності пропонується виключити з Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки" статті 12, 13 та абзац третій частини першої статті 7, які стосуються порядку будівництва і реконструкції об'єктів підвищеної небезпеки, у тому числі одержання суб'єктом господарської діяльності дозволу на будівництво такого об'єкту, порядку надання дозволу на експлуатацію об'єктів підвищеної небезпеки, а також повноважень місцевих органів державної влади щодо надання дозволів на спорудження і/або реконструкцію таких об'єктів.

На думку Головного управління, при вирішенні питань щодо спрощення господарської діяльності, пов'язаної з використанням об'єктів підвищеної екологічної небезпеки, на першому місці мають бути пріоритети забезпечення екологічної безпеки. У зв'язку з цим слід зазначити, що повне вилучення з Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки" положень зазначених статей у кінцевому підсумку може негативно вплинути на стан навколишнього природного середовища, оскільки мова йде про об'єкти підвищеної небезпеки, які є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру (стаття 1 цього Закону). Річ у тому, що у цих статтях містяться не лише норми щодо отримання відповідних дозволів, але й положення, що регламентують порядок здійснення будівництва та початок експлуатації об'єктів підвищеної небезпеки.

При цьому варто звернути увагу на те, що законодавчі акти у сфері будівництва не містять окремих вимог щодо таких об'єктів. Так, у статті 37 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" лише зазначено, що дозвіл на виконання будівельних робіт повинен отримуватись на об'єкти будівництва, що належать до IV і V категорій складності. І тільки на підзаконному рівні, у постанові Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку віднесення об'єктів будівництва до IV і V категорій складності" від 27.04.2011 р. (підпункт 1 пункту 6), передбачено, що до V категорії складності відносяться об'єкти будівництва, які згідно із Законом України "Про об'єкти підвищеної небезпеки" є об'єктами підвищеної небезпеки". Тому вважаємо за доцільне не виключати повністю із Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки" статтю 12, а узгодити її із зазначеним законодавством. При цьому, на нашу думку, варто залишити положення щодо узгодження розміщення об'єктів підвищеної небезпеки з відповідною радою, на території якої має будуватись зазначений об'єкт. Те саме стосується проведення необхідних державних експертиз, у тому числі - обов'язкової екологічної експертизи, а також громадського обговорення.

Доцільно також забезпечити узгодження статті 13 Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки" з вимогами Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" в частині отримання сертифіката щодо готовності об'єкта до експлуатації при прийнятті в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта (стаття 39 Закону "Про регулювання містобудівної діяльності").

Опрос