Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О доступе к публичной информации" (относительно согласования с Законом Украины "Об основах предупреждения и противодействия коррупции")

Заключение к проекту закона Украины от 09.09.2011 № 9142
Дата рассмотрения: 17.10.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про доступ до публічної інформації" (щодо узгодження із Законом України "Про засади запобігання та протидії корупції")

Даним законопроектом пропонується провести у чинній редакції Закону України "Про доступ до публічної інформації" технічне коригування тексту частини шостої статті 6, у якій словосполучення "декларації про доходи осіб та членів їхніх сімей" мають бути замінені словами "декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру осіб та членів їхніх сімей", що узгоджуватиметься з відповідним формулюванням, яке міститься у Законі України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Крім того, законопроект має на меті розширити коло осіб, декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру яких не належать до інформації з обмеженим доступом. Зокрема, до вказаного переліку пропонується віднести членів Кабінету Міністрів України, їх перших заступників та заступників.

Погоджуючись із тим, що Закон України "Про доступ до публічної інформації" містить деякі неузгодженості із положеннями Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", Головне науково-експертне управління разом з тим вважає, що деякі запропоновані проектом зміни потребують уточнення та доопрацювання. Йдеться, зокрема, про таке.

1. У Пояснювальній записці до законопроекту вказується на те, що необхідність розширення кола осіб, декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру яких та членів їх сімей не належать до інформації з обмеженим доступом, "вмотивована особливостями публічного статусу членів Кабінету Міністрів України, їх перших заступників та заступників".

Втім, поза увагою при підготовці законопроекту чомусь залишилася ціла низка інших "публічних осіб", які обіймають так звані "політичні посади" та не відносяться до тієї чи іншої категорії державних службовців. Йдеться про осіб, перелік яких міститься у частині першій статті 9 Закону України "Про державну службу" (Президент України, Голова Верховної Ради України та його заступники, голови постійних комісій Верховної Ради України та їх заступники, народні депутати України, Голови та судді Верховного Суду України, Голови та судді вищого спеціалізованого суду України та ін.).

2. Пункт 3 частини шостої статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації" (у редакції законопроекту) є не зовсім коректним, оскільки в силу приписів Закону України "Про Кабінет Міністрів України" перших заступників та заступників мають лише міністри, а не всі члени Кабінету Міністрів України.

Опрос