Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный и Уголовно-процессуальный кодексы Украины (относительно половых сношений с лицом, не достигшим 16-летнего возраста)

Заключение к проекту закона Украины от 09.09.2011 № 9136
Дата рассмотрения: 02.11.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України Шемчуком В. В. проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо статевих зносин з особою, яка не досягла 16-річного віку)", реєстр. N 9136.

Мета проекту Закону України полягає у конкретизації положень статті Кримінального кодексу України про відповідальність за статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості з метою зниження рівня впливу людського фактору на визначення винності чи невинності у скоєнні злочину безпосередньо при встановленні факту статевої зрілості, оскільки у такому разі використовується оціночне поняття.

Крім того, передбачене проектом чітке визначення вікової межі, виключає можливість будь-яких маніпуляцій нормою закону при встановленні винності діяння.

Законопроектом пропонується внести зміни до ст. 155 КК України у частині визначення мінімального віку статевого повноліття, що позбавить необхідності обов'язково проводити судово-медичну експертизу для встановлення статевої зрілості потерпілої особи (п. 4 ст. 76 КПК України) у справах про злочини, передбачені ст. 155 КК України.

Опрос