Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный и Уголовно-процессуальный кодексы Украины (относительно преступлений против нравственности в сфере половых отношений)

Заключение к проекту закона Украины от 09.09.2011 № 9135
Дата рассмотрения: 02.11.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України Шемчуком В. В. проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо статевих зносин з особою, яка не досягла 16-річного віку)", реєстр. N 9135.

Мета проекту Закону України полягає у приведенні сучасного кримінального законодавства про відповідальність за злочини проти моральності у сфері статевих стосунків у відповідність до принципів криміналізації при формулюванні статей Кримінального кодексу України.

Проектом пропонується викласти у новій редакції статті 301 - 303 Кримінального кодексу України з метою "уніфікації формулювань диспозицій відповідних статей, а також кваліфікуючих ознак, що передбачаються цими статтями".

Крім того проектом передбачено доповнити зазначений Кодекс новою статтею 3011 "Втягнення у створення порнографічних предметів", поклавши повноваження щодо провадження досудового слідства у таких справах на слідчих органів внутрішніх справ (ст. 112 Кримінально-процесуального кодексу України).

Прийняття вказаного проекту Закону сприятиме гармонізації кримінального законодавства, уніфікації використовуваних у статтях 301, 302, 303 КК України термінів та забезпечить дотримання принципів кримінального законодавства при формулюванні диспозицій зазначених статей, визначенні кваліфікуючих ознак.

Опрос