Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 29 Закона Украины "О физической культуре и спорте" (относительно должности инструктора по физической культуре в сельской местности)

Заключение к проекту закона Украины от 06.09.2011 № 9102
Дата рассмотрения: 18.10.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону про внесення змін до статті 29 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо посади інструктора з фізичної культури у сільській місцевості) (реєстраційний N 9102)

У законопроекті пропонується запровадити посаду інструктора з фізичної культури у складі виконавчих комітетів сільських і селищних рад та/або в сільських фізкультурно-спортивних клубах.

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, висловлює щодо нього такі зауваження і пропозиції.

Законопроект не повною мірою узгоджується з принципом організаційної автономії органів місцевого самоврядування, який закріплений у Європейській хартії місцевого самоврядування (ратифікована відповідним Законом України від 15 липня 1997 р. N 452/97-ВР) та в Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" (стаття 4). Суть цього принципу полягає в тому, що органи місцевого самоврядування повинні мати можливість без шкоди для більш загальних законодавчих положень визначати власні внутрішні адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління.

Зміст відповідного принципу дістав конкретизацію у пунктах 3, 5 та 6 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", згідно з якими вирішення питань утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу, внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуску (п. 3); затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання (п. 5); утворення за поданням сільського, селищного, міського голови інших виконавчих органів ради (п. 6) належить до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад. Тож за змістом цитованих принципів виконавчі органи сільських, селищних рад взагалі не можуть запроваджувати відповідні посади в апараті місцевого самоврядування.

Слід також звернути увагу на те, що за змістом частини третьої статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" "виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб". У такому контексті мова може йти про запровадження посади інструктора з фізичної культури в апараті виконкомів сільських, селищних рад, а не в їх складі. Проте такі посади в межах загальної чисельності до штату апарату виконавчого комітету можуть вводитися виключно рішеннями відповідних рад.

Опрос