Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в некоторые законы Украины (относительно экспертизы учебных программ, учебников для системы общего среднего образования)

Заключение к проекту закона Украины от 01.09.2011 № 9086
Дата рассмотрения: 16.11.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти на своєму засіданні 16 листопада 2011 року (протокол N 52) розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законів України (щодо експертизи навчальних програм, підручників для системи загальної середньої освіти) (реєстр. N 9086 від 31.08.2011 року), внесений народним депутатом України А. Яценюком.

Законопроектом пропонується на законодавчому рівні встановити порядок, відповідно до якого навчальні програми, підручники, передбачені Державним стандартом загальної середньої освіти, можуть бути затверджені спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі освіти лише за наявності експертного висновку Національної академії наук України та Національної академії педагогічних наук України.

Комітет відзначив, що зазначене питання достатньою мірою врегульовано у чинному законодавстві України. Так, частиною першою статті 19 Закону України "Про освіту" та частиною першою статті 42 Закону України "Про загальну середню освіту" Національна академія наук України та Національна академія педагогічних наук України вже віднесені до установ, які здійснюють наукове та методичне забезпечення освіти, що включає в себе здійснення відповідної експертизи.

Опрос