Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно завершения процедуры погашения задолженности предприятиями топливно-энергетического комплекса

Заключение к проекту закона Украины от 16.08.2011 № 9057
Дата рассмотрения: 22.09.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо завершення процедури погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу" (реєстр. N 9057 від 15.08.2011 року, внесений Кабінетом Міністрів України)

У проекті пропонується внести деякі зміни до законів України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" та "Про виконавче провадження", які спрямовані на подальше завершення особливої процедури погашення заборгованості підприємствами ПЕК.

Насамперед слід звернути увагу на те, що текст проекту щодо змін до абзацу 6 пункту 3.7 ст. 3 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" та "Про виконавче провадження" не відповідає тексту відповідних змін, які викладені у Порівняльній таблиці до проекту, що суперечить частині 6 ст. 91 Регламенту Верховної Ради України, за яким до законопроекту про внесення змін до законів додається порівняльна таблиця, яка містить редакцію відповідних положень (статей, частин, пунктів, абзаців тощо) чинного закону. У зв'язку з цим звертаємо увагу на те, що відповідно до частини 2 ст. 92 Регламенту Верховної Ради України має бути відмовлено у прийнятті на реєстрацію законопроекту, якщо він поданий з порушенням вимог статей 90, 91 цього Регламенту. У цьому разі у реєстрації вказаного проекту має бути відмовлено, оскільки Порівняльна таблиця до нього не відповідає вимогам ст. 91 Регламенту Верховної Ради України.

Стосовно змісту проекту вважаємо за доцільне висловити наступні зауваження та пропозиції.

1) На нашу думку, у змінах до абзацу 6 пункту 3.7 ст. 3 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу", які містяться у Порівняльній таблиці до проекту, дату 01.04.2011, як дату, з якої підприємства ПЕК сплачують заборгованість, що виникла, у період з 01.01.2007 по 01.01.2012, слід змінити на дату після набрання чинності цим Законом.

2) Із змін, які пропонується внести до абзацу 5 частини 2 ст. 39 Закону України "Про виконавче провадження", пропонуємо вилучити друге та трете речення, оскільки їх включення до цієї статті не відповідає предмету статті, у якій згідно з її назвою, має регулюватися зупинення виконавчого провадження.

Опрос