Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 26 Закона Украины "О реабилитации инвалидов в Украине" относительно обеспечения инвалидов техническими и другими средствами реабилитации, изготовленными по индивидуальному заказу

Заключение к проекту закона Украины от 11.08.2011 № 9050
Дата рассмотрения: 02.11.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів на своєму засіданні (протокол N 107 від 2 листопада п. р.) розглянув проект Закону України про внесення змін до статті 26 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" щодо забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виготовленими за індивідуальним замовленням (реєстр. N 9050 від 11.08.2011 р.), поданий Кабінетом Міністрів України.

Законопроект розроблено на підставі рекомендацій Рахункової палати України з метою врегулювання забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, виготовленими за індивідуальним замовленням.

Так, проектом передбачено внесення зміни до статті 26 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні", згідно з якою пропонується запровадити новий механізм забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації за індивідуальними заявками та послуг з їх ремонту у вигляді державної грошової допомоги для оплати вартості виданих виробів та наданих послуг шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам, які виконали зазначені заявки та відповідають кваліфікаційним вимогам, що визначені центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

Підтримуючи мету законопроекту, варто зазначити, що він містить низку неузгодженостей, а саме, деякі положення законопроекту суперечать його суті. Так, у законопроекті визначено, що "безкоштовне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації за індивідуальною заявкою інваліда, послугами з післягарантійного ремонту здійснюється у вигляді грошової допомоги інвалідам". В той же час, інваліди безпосередньо не отримують зазначену допомогу, а ці кошти перераховуються підприємствам, які виконали зазначені заявки.

Потребує також визначення джерело виплати зазначеної грошової допомоги та обсяги фінансування для покриття потреби в повному обсязі. Крім того, сумнівним видається положення законопроекту (абзац перший статті 26), яким держава знімає із себе обов'язок забезпечення закупівлі технічних та інших засобів реабілітації, що передбачено у чинній редакції Закону.

Водночас, у законопроекті відсутні також положення щодо права вибору інвалідом процедури отримання засобів реабілітації, щодо надання права інваліду (законному представнику дитини-інваліда) самостійно визначати виробника засобів реабілітації, отримувати засіб реабілітації, вартість якого перевищує встановлений граничний розмір (з можливістю здійснити доплату за власний рахунок).

Крім того, на думку членів Комітету, законопроект має вузьковідомчий характер. Так, у ньому передбачений облік осіб, які потребують технічних та інших засобів реабілітації, виробів медичного призначення, а законодавче визначення забезпечення інвалідів є лише технічними та іншими засобами реабілітації.

До того ж проект містить і неузгодженість у застосуванні понять, які стосуються забезпечення інвалідів засобами реабілітації. Зокрема, в назві законопроекту використовується термін "індивідуальне замовлення", а в тексті законопроекту - "індивідуальна заявка".

Опрос