Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно невыполнения или ненадлежащего выполнения владельцем или держателем собак или других животных обязанностей по уходу за ними

Заключение к проекту закона Украины от 01.08.2011 № 9040
Дата рассмотрения: 09.11.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народними депутатами України Геращенко І. В. та Герасим'юк О. В. проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невиконання або неналежного виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов'язків з догляду за ними" (реєстр. N 9040).

Зазначеним проектом пропонується викласти в новій редакції статтю 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення з метою посилення адміністративної відповідальності за порушення порядку утримання собак чи інших тварин, а також доповнити Кримінальний кодекс України новою спеціальною статтею 299-1, у якій передбачити кримінальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов'язків з догляду за ними, якщо це призвело до спричинення твариною тілесних ушкоджень середньої тяжкості, тяжких тілесних ушкоджень або смерті потерпілому.

Проаналізувавши законопроект, Комітет зазначає, що при його підготовці авторами законодавчої ініціативи були враховані зауваження Головного науково-експертного управління та Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України, висловлені у висновках на попередній варіант цього законопроекту (реєстр. N 5126) від 14.09.2009 р.

Разом з тим проект містить окремі недоліки техніко-юридичного характеру, а саме: певного коригування потребує назва проекту, оскільки з неї випливає, що в проекті мова йде про невиконання або неналежне виконання власниками або утримувачами тварин обов'язків по догляду за тваринами, а не про відповідальність за невиконання або неналежне виконання обов'язків по догляду за тваринами.

Опрос