Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный и Уголовно-процессуальный кодексы Украины относительно ответственности осужденных за уклонение от отбывания наказания, назначенного в порядке замены наказания более мягким

Заключение к проекту закона Украины от 21.07.2011 № 9025
Дата рассмотрения: 19.12.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий Кабінетом Міністрів України проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо відповідальності засуджених за ухилення від відбування покарання, призначеного у порядку заміни покарання більш м'яким (реєстр. N 9025).

Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 851 "Правові наслідки ухилення засудженої особи від відбування покарання, призначеного в порядку заміни покарання більш м'яким" та Кримінально-процесуальний кодекс України новою статтею 4084 "Порядок скасування більш м'якого покарання".

Запропонованими змінами також передбачається, що частина більш м'якого покарання, відбута засудженим у порядку, визначеному законом, буде зараховуватися судом до строку відбування призначеного вироком суду покарання за правилами, передбаченими частиною першою статті 72 Кримінального кодексу України. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи повернення засудженого для відбування призначеного вироком суду покарання шляхом скасування судом постанови про заміну цього покарання більш м'яким є більш доцільним та гуманним, ніж притягнення до нової кримінальної відповідальності.

Опрос