Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об инвестиционной деятельности" (относительно приведения в соответствие терминологии)

Заключение к проекту закона Украины от 21.07.2011 № 9024
Дата рассмотрения: 17.10.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про інвестиційну діяльність" (реєстр. N 9024 від 21.07.2011 р.)

У законопроекті пропонується у Законі України "Про інвестиційну діяльність" визначити терміни "інвестиційний проект", "проектна (інвестиційна) пропозиція" та зміст складових частин інвестиційного проекту, напрямів, шляхів та заходів державної підтримки і стимулювання інвестиційної діяльності, а також запровадити державну реєстрацію інвестиційних проектів та проектних (інвестиційних) пропозицій, які потребують державної підтримки.

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за доцільне висловити щодо його положень такі зауваження.

1. Пояснювальна записка до законопроекту не містить належного обґрунтування необхідності його прийняття. В ній лише зазначається, що проект Закону розроблено за ініціативою Мінекономіки та на виконання завдань підрозділу "Стабілізація Державного бюджету" розділу "Сталий економічний розвиток" Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", що не може слугувати достатньою підставою для обґрунтування необхідності прийняття відповідного законопроекту. Адже внесенню змін до чинних законів має передувати аналіз практики їх застосування, який би засвідчував неефективність існуючого механізму правового регулювання відповідних суспільних відносин. Проте в пояснювальній записці така інформація відсутня, тому бажано, щоб під час розгляду законопроекту представник суб'єкта права законодавчої ініціативи надав таку інформацію.

2. В законопроекті чітко та однозначно не визначається механізм вибору напрямів для здійснення державної підтримки інвестиційної діяльності. Так, у статті 121, якою пропонується доповнити закон, зазначається, що напрями інвестиційної діяльності, за якими надається державна підтримка, визначаються програмними документами, затвердженими в установленому законодавством порядку.

Опрос