Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О саморегулируемых организациях

Заключение к проекту закона Украины от 18.07.2011 № 9015
Дата рассмотрения: 21.09.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про саморегулювальні організації" (реєстр. N 9015 від 18.07.2011 р., внесений народним депутатом України Н. Ю. Королевською)

У проекті пропонується визначити засади створення та діяльності саморегулювальних організацій суб'єктів господарської та/або професійної діяльності, утворених ними для захисту та представництва власних інтересів (у подальшому - СРО).

Підтримуючи ідею щодо доцільності прийняття загального законодавчого акта про створення та діяльність СРО, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо змісту проекту наступні зауваження та пропозиції.

1. Згідно з ст. 1 проекту "непідприємницькі товариства, майно яких не підлягає розподілу між учасниками, а у разі ліквідації передається іншим непідприємницьким товариствам або зараховується до доходу бюджету, можуть набувати статус саморегулювальної організації в порядку, встановленому цим Законом". Проте слід звернути увагу на те, що непідприємницьке товариство є узагальнюючим "родовим" поняттям для зовсім різних видів юридичних осіб, таких, наприклад, як споживче товариство та об'єднання громадян (ст. 85 Цивільного кодексу України). Зрештою створюється враження, що за проектом особливості діяльності непідприємницького товариства не мають значення для набрання статусу СРО. Однак, наприклад, ті ж політичні партії, споживчі кооперативи чи профспілки не відповідають вказаним у проекті правилам саморегулювальної організації (ст. 4 проекту), а тому навряд чи можуть набути статус СРО. У зв'язку з цим вважаємо необхідним сформулювати у проекті перелік конкретних видів непідприємницьких товариств, які можуть отримати статус СРО.

Опрос