Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины в связи с принятием Закона Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно платы за присоединение к сетям субъектов естественных монополий"

Заключение к проекту закона Украины от 18.07.2011 № 9012
Дата рассмотрения: 22.09.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій" (реєстр. N 9012 від 18.07.2011 р.)

Законопроектом передбачається внесення змін до п. 14.1.82 статті 14 Розділу I Загальні положення Податкового кодексу України, в якому визначається поняття "інвестиційної складової". Відповідно до чинної редакції "інвестиційна складова" визначається як "кошти, передбачені в тарифі на виробництво, передачу та постачання електричної енергії, виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, а також транспортування, зберігання та постачання природного газу ліцензіата як частина прибутку, що залишається в розпорядженні суб'єкта господарювання для цільового фінансування видатків,". Передбачені законопроектом зміни дозволяють розглядати інвестиційну складову як частину роздрібного тарифу на електричну енергію.

Вважаємо таку пропозицію необгрунтованою, оскільки запропоноване доповнення не дозволяє чітко та однозначно тлумачити термін "інвестиційної складової", яка з одного боку розглядатиметься як частина роздрібного тарифу на електроенергію, а з іншого - як частина прибутку, що залишається в розпорядженні суб'єкта господарювання. За умови прийняття поданого законопроекту виникнуть питання при застосуванні п. 154.8 Податкового кодексу України, у якому "інвестиційна складова" тлумачиться саме як частина прибутку.

Слід зауважити, що в назві законопроекту йдеться про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій". Проте, зазначений Закон наразі не прийнято. Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді України (реєстр. N 9011 від 18.07.2011 р., поданий н. д. України М. Мартиненко та ін.).

Звертаємо увагу, що пояснювальна записка до законопроекту не відповідає змісту законопроекту.

Опрос