Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно платы за присоединение к сетям субъектов естественных монополий

Заключение к проекту закона Украины от 18.07.2011 № 9011
Дата рассмотрения: 22.09.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій" (реєстр. N 9011 від 18.07.2011 р.)

Метою законопроекту є забезпечення на законодавчому рівні основних засад приєднання замовників до мереж суб'єктів природних монополій. Також визначається окремі порядки для приєднання багатоквартирних будинків та нежитлових приміщень.

Законопроект передбачає внесення змін до Господарського кодексу України та законів України "Про електроенергетику", "Про природні монополії", "Про трубопровідний транспорт", "Про планування і забудову територій", "Про засади функціонування ринку природного газу".

Проаналізувавши законопроект, Головне управління вважає за доцільне висловити до його положень наступні зауваження.

1. Недоцільним виглядає включення до законопроекту визначень деяких "основних термінів", які є суто технічними чи професійними термінами, не наповненими якимось специфічним юридичним змістом. (ст. 1). Ряд термінів схожі за назвою та частково схожі за суттю, в деяких випадках одне поняття включає в себе інше. Наприклад, законопроектом передбачено введення таких понять як "стандартне приєднання" та "стандартне приєднання багатоквартирних будинків". У подальших змінах запропонованих законопроектом випливає, що "стандартне приєднання багатоквартирних будинків" є по суті "стандартним приєднанням" за виключенням ряду ознак. Крім того, визначені в статті 1 терміни "місце приєднання електроустановки", "місце забезпечення потужності" не використовуються в подальших статтях законопроекту. На нашу думку, визначення понять повинно у разі необхідності даватись у тих статтях законодавчого акту, які присвячені регулюванню відповідних суспільних відношень.

2. Виникають численні зауваження стосовно "інвестиційної надбавки" до роздрібного тарифу, про яку йдеться у законопроекті.

Опрос