Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе и социальной защите граждан, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы" (относительно гарантирования размера выплат детям и некоторым другим пострадавшим в результате Чернобыльской катастрофы)

Заключение к проекту закона Украины от 08.07.2011 № 8784
Дата рассмотрения: 21.09.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Вносимо на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо гарантування розміру виплат дітям та деяким іншим постраждалим) (реєстр. N 8784 від 06.07.2011 року), внесений народним депутатом України Бондарєвим К. А.

У законопроекті пропонується з 1 січня 2012 року визначити гарантовані мінімальні суми компенсацій у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зокрема, йдеться про постраждалих 1 і 2 категорій, учнів та студентів, що навчаються в середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних закладах освіти, коледжах та технікумах (училищах), розташованих на територіях радіоактивного забруднення; дітей, евакуйованих із зони відчуження; дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, які проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення; громадян, що проживають на територіях радіоактивного забруднення.

Суму компенсації пропонується визначати у процентному відношенні до мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої законом на 1 січня звітного року.

За розрахунком автора законопроекту, сума збільшення витрат бюджету у 2012 році у разі набуття чинності законом орієнтовно складе близько 3,2 мільярда гривень.

Міністерство соціальної політики України законопроект не підтримує.

Опрос