Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе и социальной защите граждан, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы" (относительно гарантирования размера выплат детям и некоторым другим пострадавшим в результате Чернобыльской катастрофы)

Заключение к проекту закона Украины от 08.07.2011 № 8784
Дата рассмотрения: 05.09.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо гарантування розміру виплат дітям та деяким іншим постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи)" (N 8784 від 06.07.2011 р.)

У законопроекті пропонується з 1 січня 2012 року визначити гарантовані мінімальні суми компенсацій у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування особами, що потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Зокрема, йдеться про постраждалих 1 і 2 категорій, учнів та студентів, що навчаються в середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних закладах освіти, коледжах та технікумах (училищах), розташованих на територіях радіоактивного забруднення; дітей, евакуйованих із зони відчуження; дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, які проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення; громадян, що проживають на територіях радіоактивного забруднення.

Суму компенсації пропонується визначати у процентному відношенні до мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої законом на 1 січня звітного року.

Головне управління не заперечує проти законодавчої ініціативи, спрямованої на підвищення ефективності соціальної захищеності постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Разом з тим вважаємо за доцільне зазначити, що базовим державним соціальним стандартом відповідно до статті 6 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" є прожитковий мінімум, встановлений законом. Слід також взяти до уваги, що визначення більшості інших пільг та компенсацій відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пов'язується саме з розмірами прожиткового мінімуму залежно від категорії осіб. На нашу думку, цю обставину слід врахувати при доопрацюванні проекту.

Крім того, логічно було б передбачити встановлення розмірів грошових компенсацій на харчування для дітей залежно від вікової категорії дитини. У зв'язку з цим варто відмітити, що постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року N 533 "Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1997 р. N 155" з 1 квітня 2011 року встановлюється щомісячна грошова компенсація на дітей, які навчаються у середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних навчальних закладах, коледжах та технікумах (училищах), розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, які проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до відселення і які не харчуються в їдальнях зазначених навчальних закладів, а також за всі дні, коли перелічені особи не відвідували ці заклади, до досягнення ними повноліття в таких розмірах: у віці від 6 до 10 років - 180 гривень, від 11 до 14 років - 185 гривень, від 15 до 18 років - 190 гривень на місяць пропорційно навчальним дням, в які діти не харчувалися.

Опрос