Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 97 Налогового кодекса Украины (относительно жилищно-строительных кооперативов и обществ совладельцев жилья)

Заключение к проекту закона Украины от 05.07.2011 № 8751
Дата рассмотрения: 05.09.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 97 Податкового кодексу України (щодо житлово-будівельних кооперативів і товариств співвласників житла)" (реєстр. N 8751 від 05.07.2011 року, внесений народними депутатами України В. В. Рибаком, І. В. Лисовим)

У проекті пропонується внести до підпункту 97.4.5 пункту 97.4 статті 97 Податкового кодексу України зміни, згідно з якими, зокрема, із числа осіб, відповідальних за погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу кооперативу - платника податку при його ліквідації, не пов'язаної з банкрутством, виключаються члени (пайовики) житлово-будівельних та інших споживчих чи обслуговуючих кооперативів.

Насамперед слід звернути увагу на те, що слова "товариства співвласників житла" з вказаного підпункту вже виключені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України" від 07.07.2011 року. У зв'язку з цим відповідних уточнень потребує і назва проекту.

У змінах до вказаного підпункту слід також врахувати, що члени кредитної спілки (частина восьма ст. 10 Закону України "Про кредитні спілки") несуть відповідальність за зобов'язаннями кредитної спілки лише у межах їх пайових внесків, а члени виробничого кооперативу (частина 2 ст. 27 Закону України "Про кооперацію") - в межах внесеного ними паю, якщо інше не передбачено статутом кооперативу або законом.

Крім цього, слід зазначити, що у п. 97.4 ст. 94 необхідно уточнити, про яку саме відповідальність у ній йдеться, оскільки, якщо, наприклад, члени кредитної спілки відповідають по зобов'язанням цієї спілки, то ліквідаційна комісія не відповідає по зобов'язанням юридичної особи, ліквідацію якої вона проводить, оскільки вона є не самостійною юридичною особою, а органом юридичної особи, яка ліквідується.

Опрос