Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления административной ответственности за нарушение правил движения через железнодорожные переезды и перевозок пассажиров автомобильным транспортом

Заключение к проекту закона Украины от 05.07.2011 № 8747
Дата рассмотрения: 19.10.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий Кабінетом Міністрів України проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення правил руху через залізничні переїзди та перевезень пасажирів автомобільним транспортом" (реєстр. N 8747).

Законопроектом пропонується викласти в новій редакції статтю 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення та внести зміни до статей 133-1, 221, 222, 229, 255 вказаного Кодексу, а також до статті 20 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Проаналізувавши законопроект, Комітет зазначає, що діюча редакція статті 123 КУпАП є більш вдалою, оскільки містить конкретний перелік правопорушень, а запропонована нова редакція є бланкетною, тобто відсилочною, що може викликати певні труднощі при застосуванні статті на практиці. До того ж, санкція частини другої статті 123 КУпАП (у редакції законопроекту) передбачає застосування таких видів стягнень, як оплатне вилучення транспортного засобу та адміністративний арешт. Відповідно до вимог статей 28 та 32 КУпАП застосування таких стягнень є виключною компетенцією суду, але при цьому законопроект не передбачає внесення відповідних змін до статті 235-1 КУпАП щодо позбавлення посадових осіб військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України повноважень розглядати справи, передбачені частиною другою статті 123 КУпАП.

Запропоновані зміни до статті 133-1 КУпАП передбачають значне підвищення санкцій, зокрема, встановлюють максимальний штраф у розмірі 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. З огляду на це, відповідного коригування потребують повноваження окремих посадових осіб щодо накладення адміністративних стягнень, передбачені статтею 229 КУпАП, тому що у разі прийняття проекту виявиться, що навіть директор Державного департаменту автомобільного транспорту (який відповідно до вимог статті 229 КУпАП має право накладати штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), не зможе виконувати свої обов'язки по розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною одинадцятою статті 133-1 КУпАП (у редакції законопроекту). Адже санкція цієї частини передбачає можливість накладення на посадових осіб або фізичних осіб - підприємців штрафу в розмірі від ста до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Комітет зазначає, що зазначені недоліки не можуть бути усунені під час підготовки законопроекту до розгляду в другому читанні, адже це призведе до порушення вимог статті 116 Регламенту Верховної Ради України.

Опрос