Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О перечне объектов права государственной собственности, не подлежащих приватизации" (относительно исключения из перечня предприятий, не подлежащих приватизации, Государственного предприятия "Научно-производственный комплекс газотурбостроения "Заря" - "Машпроект")

Заключение к проекту закона Украины от 01.07.2011 № 8734
Дата рассмотрения: 09.11.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (щодо виключення з переліку підприємств, що не підлягають приватизації, державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Машпроект") (реєстр. N 8734 від 01.07.2011 р., внесений народними депутатами України В. Г. Камчатним та І. І. Сідельником)

У проекті пропонується виключити з Переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, державне підприємство "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Машпроект" (м. Миколаїв). На думку суб'єктів законодавчої ініціативи, це має створити умови для залучення приватних інвестицій у підприємство, подальше перебування якого у державній власності є економічно недоцільним, дозволить провести модернізацію виробництва, підвищити конкурентоздатність вітчизняної продукції.

Головне управління, розглянувши законодавчу пропозицію, вважає за доцільне висловити щодо її змісту наступні зауваження та пропозиції.

Насамперед зазначимо, що теза про те, що перебування цього підприємства у державній власності є економічно недоцільним, виглядає досить сумнівною. Це пояснюється тим, що науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Машпроект" є одним з лідерів світового газотурбобудування, на якому проектуються та виготовлюються турбіни для морських кораблів, в тому числі військових, для електроенергетики та газотранспортних магістралей, а продукція підприємства поставляється в Росію, Білорусію, Індію, Китай, В'єтнам, Сінгапур, Південну Корею, Іран та інші країни.

Крім цього, слід звернути увагу на те, що державне підприємство "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Машпроект", згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2011 р. N 993 "Деякі питання Державного концерну "Укроборонпром" включено до складу вказаного концерну. На підставі ж частини 2 ст. 5 Закону України "Про приватизацію державного майна" не підлягають приватизації майнові комплекси підприємств по виготовленню та ремонту всіх видів зброї, яка є на озброєнні Збройних Сил України, Служби безпеки України, та майнові комплекси підприємств, що забезпечують діяльність у сфері обігу зброї та радіоактивних речовин. У зв'язку з цим виключення державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" - "Машпроект" з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, можливо лише за умови, що воно не займається вказаними видами діяльності.

Опрос