Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О перечне объектов права государственной собственности, не подлежащих приватизации" (относительно сокращения перечня предприятий, не подлежащих приватизации)

Заключение к проекту закона Украины от 25.06.2011 № 8725
Дата рассмотрения: 04.07.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (щодо скорочення переліку підприємств, що не підлягають приватизації) (реєстр. N 8725 від 24.06.2011 року, внесений народними депутатами України С. Ф. Майбородою та Ю. В. Каракаєм)

У проекті пропонується виключити з переліку об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації (додатки N 1 та 2 до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації") Кримське ВО "Титан" (м. Армянськ), Запорізькій державний титано-магнієвий комбінат та деякі інші підприємства, органами управління яких є Мінпромполітики, Мінагропром та Укрбудматеріали. На думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, це має створити умови для залучення приватних інвестицій у згадані підприємства, надасть змогу модернізувати застарілі виробництва, впровадити новітні ресурсозберігаючі технології, підвищити конкурентоздатність вітчизняної продукції.

Розглянувши проект, вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступне.

Насамперед, слід зазначити, що на розгляді Верховної Ради України знаходиться внесений Кабінетом Міністрів України проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації" (реєстр. N 8723 від 25.06.2011 р., висновок управління за N 16/3-737/8723 від 04.07.2011 р.), яким переліки об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, викладаються у новій редакції. При цьому у проекті N 8723 пропонується вилучити з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, всі підприємства, які вилучаються з зазначеного переліку у проекті N 8725, крім ВО "Титан". Слід звернути увагу на те, що у п. 2030 Порівняльної таблиці до проекту N 8723 підставою залишення вказаного підприємства у переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, визначено, зокрема, те, що предметом його діяльності згідно зі статутом є виробництво базової хімічної продукції, в тому числі особливо небезпечних хімічних речовин, наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, приватизація якого заборонена відповідно до абзацу третього пункту "в" частини другої статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна".

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос