Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины по вопросам приватизации

Заключение к проекту закона Украины от 24.06.2011 № 8723
Дата рассмотрения: 04.07.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації" (реєстр. N 8723 від 24.06.2011 р., внесений Кабінетом Міністрів України)

У проекті пропонується уточнити перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, шляхом внесення змін до ст. 5 Закону України "Про приватизацію державного майна", до ст. 1 та 3 Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", а також викласти у новій редакції перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Підтримуючи в цілому уточнення та відповідне скорочення переліку об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації, вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. На нашу думку, перелік об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації, вимагає доопрацювання, виходячи, зокрема, з того, що:

1) у проекті пропонується зняти обмеження на приватизацію підприємств Національного космічного агентства України та підприємств авіаційної промисловості. Однак при вирішенні питання про їх приватизацію слід врахувати те, що частина відповідних підприємств випускає продукцію, яка використовується в оборонних цілях. Так, наприклад, державне підприємство "Центральне конструкторське бюро "Арсенал" (м. Київ) (п. 259 Додатка N 1 до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації") розробляє та виготовлює інфрачервоні головки самонаведення для ракетного озброєння, а державне підприємство "Авіаційний науково-технічний комплекс ім. Антонова" (м. Київ) (п. 2122 згаданого Додатка) займається створенням нових зразків авіаційної техніки. У зв'язку з цим такі підприємства, на нашу думку, не підлягають приватизації, оскільки згідно з абзацом 2 п. "в" частини 2 ст. 5 Закону України "Про приватизацію державного майна" заборонена приватизація майнових комплексів підприємств по виготовленню та ремонту всіх видів зброї, яка є на озброєнні Збройних Сил України, Служби безпеки України;

2) не підтримується управлінням пропозиція щодо виключення з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, метрополітену, зокрема, тому, що він може використовуватися як об'єкт цивільної оборони. Це підтверджується, зокрема, тим, що критерієм включення Харківського метрополітену до вказаного переліку (п. 494 згаданого Додатка) визначено те, що в особливий період діяльність цього підприємства пов'язана з забезпеченням оборони держави. Разом з тим для включення саме Харківського метрополітену до переліку об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації, виходячи з назви відповідного підприємства ("Комунальне підприємство "Харківський метрополітен"), немає підстав. Сумнівним виглядає виключення з вказаного переліку Глухівської конопленасіннєвої станції (п. 1785 згаданого Додатка), оскільки підприємство займається вирощуванням і заготівлею репродукційного насіння льону-довгунця, організацією сортооновлення та сортозаміною насіння льону, а згідно з абзацом 5 пункту "а" частини 2 ст. 5 Закону України "Про приватизацію державного майна" сортовипробувальні станції приватизації не підлягають.

Опрос