Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины по вопросам урегулирования задолженности за электрическую энергию

Заключение к проекту закона Украины от 23.06.2011 № 8717
Дата рассмотрения: 05.07.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань врегулювання заборгованості за електричну енергію"

У законопроекті шляхом внесення змін до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" пропонується списати заборгованість казенних підприємств, у тому числі, які були казенними станом на 1 січня 2011 року, за зобов'язаннями з оплати електричної енергії у розмірі станом на 1 липня 2011 року, що є непогашеними на дату набуття чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань врегулювання заборгованості за електричну енергію".

Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, з метою недопущення погіршення фінансового стану виробників електроенергії у проекті шляхом внесення змін до Закону України "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" пропонується списати заборгованість за кам'яне і буре вугілля, газ нафтопереробки, нафтопродукти, природний газ підприємств, що виробляють електричну енергію, перед Державним агентством резерву України, реструктуризовану відповідно до рішень Кабінету Міністрів України.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. У проекті пропонується списати заборгованість, яка виникла між казенними підприємствами та енергопостачальними компаніями. У той же час відносини між господарюючими суб'єктами паливно-енергетичного комплексу регулюються на підставі господарських договорів, укладених відповідно до господарського законодавства, у зв'язку з чим зобов'язання, які виникають за їх змістом, мають належним чином виконуватись. Запровадження ж механізму списання заборгованості стимулюватиме суб'єктів господарювання до невиконання своїх зобов'язань, послаблення договірної та платіжної дисципліни в енергетичному секторі економіки. Звертаємо також увагу на те, що відповідно до частини другої ст. 25 ГК України органам державної влади, що регулюють відносини у сфері господарювання, забороняється приймати акти або вчиняти дії, що визначають або ставлять у нерівне становище окремі категорії суб'єктів господарювання чи іншим способом порушують правила конкуренції.

2. У проекті та поданих до нього документах відсутня інформація про які саме казенні підприємства, заборгованість за електроенергію яких пропонується списати, йдеться. Звертаємо увагу на те, що пунктом 1.1 статті 1 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" визначено чіткий перелік підприємств паливно-енергетичного комплексу, а також інших учасників розрахунків, які мають або перед якими є заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії та на які поширюється дія цього закону. Крім того, вимоги цього закону поширюються на всі підприємства зазначені вище, незалежно від їх організаційної форми господарювання, форми власності та підпорядкування.

Опрос