Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Хозяйственный процессуальный кодекс Украины (относительно предупреждения затягивания рассмотрения дела)

Заключение к проекту закона Украины от 17.06.2011 № 8706
Дата рассмотрения: 19.10.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань правосуддя, розглянувши 19.10.2011 року на своєму засіданні (протокол N 85) в першому читанні проект Закону України про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо запобігання затягуванню розгляду справи (реєстр. N 8706), внесений народними депутатами України Зацем О. В., Мельником П. В., зазначає наступне.

Метою законопроекту є усунення перешкод для швидкого та своєчасного розгляду справи господарськими судами.

Проектом пропонується внести зміни до статей 25, 52, 79, 91, 106 та 1212 Господарського процесуального кодексу України.

Зокрема, пропонується у ст. 25 Кодексу, що регулює правонаступництво, в разі вибуття однієї з сторін, замінити на учасника судового процесу. Така пропозиція, на думку Комітету, не є прийнятною, оскільки цим збільшується коло осіб, що мають право на правонаступництво, яке можливе лише у випадках коли права та обов'язки сторони спору переходять до іншої особи.

Доповнення до ст. 52 Кодексу стосовно зупинення перебігу процесуальних строків у випадку надіслання справи до апеляційної чи касаційної інстанції, не узгоджуються зі ст. 79 Кодексу, якою вже визначені підстави для зупинення провадження у справі, а строки розгляду справ в судах відповідних інстанцій визначені розділами XII - XII1 Кодексу. Крім того, такі зміни призведуть до офіційного збільшення строку розгляду справи.

Змінами до ст. 79 ГПК України, що регулює порядок зупинення провадження у справі та його поновлення, пропонується встановити, що за клопотанням одного з учасників процесу суд може зупинити провадження у справі у випадках заміни одного з учасників процесу його правонаступником.

Статтею 18 Кодексу визначено, що до складу учасників судового процесу входять: сторони, треті особи, прокурор, інші особи, які беруть участь у процесі у випадках, передбачених цим Кодексом. Також ними можуть бути експерти, посадові особи підприємств, державних органів, процесуальний статус яких неоднаковий, тому надання їм права клопотання про зупинення провадження у справі може сприяти збільшенню строків розгляду справи.

Опрос