Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Украины относительно урегулирования вопроса обращения с собаками потенциально опасных пород

Заключение к проекту закона Украины от 17.06.2011 № 8701
Дата рассмотрения: 21.09.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Вносимо на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання поводження з собаками потенційно небезпечних порід (реєстр. N 8701), поданий народним депутатом України Зозулею Р. П.

Метою законопроекту є приведення положень Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" у відповідність до Модельного закону про поводження з тваринами, рекомендованого Міжпарламентською Асамблеєю держав - учасниць СНД, та встановлення правових та організаційних заходів захисту людей від собак потенційно небезпечних порід.

Питання особливостей поводження з собаками потенційно небезпечних порід знайшло своє відображення в законодавстві багатьох європейських країн, яке полягає в накладанні додаткових обов'язків і відповідальності на власників таких собак. Тому введення такої норми в українське законодавство є актуальним. Проте вирішення цього питання потребує комплексного підходу.

Так відсутність у Законі України "Про захист тварин від жорстокого поводження" норми про реєстрацію і ідентифікацію домашніх тварин, а також про обов'язкове страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам, унеможливлює на практиці цих вимог до власників собак потенційно небезпечних порід. Також у проекті не визначена відповідальність за відмову від реєстрації чи страхування цих собак.

Кабінет Міністрів України і Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України звертають увагу на необхідність визначення органу, який буде уповноважений здійснювати реєстрацію таких собак.

Опрос