Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 34 и пункт 1 Заключительных положений Закона Украины "О регулировании градостроительной деятельности" (относительно уточнения отдельных положений)

Заключение к проекту закона Украины от 16.06.2011 № 8696
Дата рассмотрения: 21.09.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

Комітетом Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики на своєму засіданні 21 вересня 2011 року розглянуто проект Закону України про внесення змін до статті 34 та пункту 1 Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо уточнення окремих положень) (реєстр. N 8696 від 16.06.2011 року), внесений народним депутатом України В. Й. Матчуком.

Законопроект спрямовано на вдосконалення державної політики у сфері містобудування, забезпечення сприятливих умов розвитку будівельної галузі, житлово-комунального господарства. Зокрема, законопроектом передбачається, що реконструкція або капітальний ремонт житлових будинків, які здійснюються за бюджетні кошти, можуть бути проведені за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою. Також, до 1 січня 2013 року передбачаються можливості передачі (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб у разі відсутності плану зонування або детального плану територій населеного пункту.

Головне науково-експертне управління вважає, що законопроект потребує доопрацювання.

Комітет пропонує проект Закону України про внесення змін до статті 34 та пункту 1 Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (реєстр. N 8696 від 16.06.2011 року) за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу, оскільки висловлені зауваження можуть бути враховані при доопрацюванні законопроекту до II читання.

Опрос