Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно сокращения срока отвода земельных участков для градостроительных нужд

Заключение к проекту закона Украины от 15.06.2011 № 8679
Дата рассмотрения: 18.10.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні 18 жовтня 2011 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення строку відведення земельних ділянок для містобудівних потреб", поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. N 8679 від 15.06.2011 р.), який розроблений з метою забезпечення реалізації Закону України N 3038-VI від 17.02.2011 р. "Про регулювання містобудівної діяльності", та зазначає наступне.

Запропоновані зміни до деяких законодавчих актів, що визначені проектом Закону, не узгоджуються з чинними нормативно-правовими актами у сфері земельних відносин. Насамперед це стосується щойно прийнятого 22 вересня 2011 року Закону України "Про внесення зміни до статті 28 Закону України "Про землеустрій" щодо скорочення строку складання документації із землеустрою", поданий Кабінетом Міністрів України. Внесеними змінами до ст. 28 Закону України "Про землеустрій" визначено, що максимальний строк складання документації із землеустрою не повинен перевищувати шести місяців з моменту укладення договору. В той же час, даним законопроектом пропонується максимальний строк складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для містобудівних потреб, який входить до переліку документації із землеустрою, 30 днів з моменту укладення договору. В результаті таких розбіжностей стане незрозумілим, нормами якого закону необхідно буде користуватися при складанні таких проектів.

Неузгодженість з чинним законодавством стосується і змін до Закону України "Про місцеве самоврядування", якими передбачається скликання сесії не рідше одного разу на десять днів. Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" розглядає ради як представницькі органи місцевого самоврядування (ст. 10), надає їм статусу юридичних осіб і наділяє власними повноваженнями, в межах яких вони діють самостійно і несуть відповідальність відповідно до закону.

Опрос