Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об основах функционирования рынка природного газа" (относительно газодобывающих предприятий)

Заключение к проекту закона Украины от 14.06.2011 № 8657
Дата рассмотрения: 16.06.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу" (щодо газовидобувних підприємств) (реєстр. N 8657 від 14.06.2011)

У законопроекті пропонується внести зміни до двох статей Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу". Зокрема, пропонується нова редакція визначення терміна "товарний природний газ" (п. 1 ст. 1 проекту). Крім того, змінами до ст. 10 передбачається надати суб'єкту, уповноваженому Кабінетом Міністрів України на формування ресурсу природного газу, що використовується для потреб населення, права експорту товарного природного газу (п. 2 ст. 1 проекту). Як стверджується у пояснювальній записці, метою законопроекту є оптимізація витрат газодобувних підприємств та виконання договірних зобов'язань по експорту природного газу за існуючими контрактами.

Проаналізувавши проект, Головне управління не підтримує його прийняття з наступних підстав.

Запропонована нова редакція визначення терміна "товарний природний газ", на нашу думку, потребує додаткового обґрунтування. Навряд чи можна підтримати тезу пояснювальної записки, згідно з якою чинна редакція цього терміну "не передбачає задоволення потреби в природному газі газодобувних підприємств для виробничо-технологічних витрат і власних потреб". Саме у чинній редакції зі складу товарного природного газу виключені обсяги виробничо-технологічних витрат природного газу під час його видобування та підготовки до транспортування, які не мають перевищувати встановлених нормативних обсягів. Натомість, реалізація законодавчої ініціативи скорочує обсяг товарного газу, оскільки, наприклад, виключає з нього ті ресурси, які використовуються на об'єктах газодобувних підприємств для виробництва продуктів нафто- та газопереробки.

Опрос