Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2011 год" (относительно социальных показателей бюджета)

Заключение к проекту закона Украины от 10.06.2011 № 8654
Дата рассмотрения: 14.06.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік"

У законопроекті у зв'язку з поліпшенням макроекономічного прогнозу до кінця поточного року, що супроводжуватиметься збільшенням понадпланових надходжень до Державного бюджету в обсязі понад 14 млрд. грн., пропонується збільшити фінансування низки видатків соціально-економічного характеру.

Головне науково-експертне управління в цілому підтримує внесену законодавчу пропозицію, яка є збалансованою. Разом із тим щодо окремих положень проекту вважаємо за доцільне зауважити наступне.

Змінами до ст. 9 Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" пропонується визначити, що у 2011 році державні гарантії надаються Кабінетом Міністрів України на суму 15 млрд. грн. для забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов'язань за запозиченнями суб'єктів господарювання - резидентів України державного сектору економіки за зобов'язаннями суб'єктів господарювання, об'єкти державної власності яких належать до сфери управління Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, які здійснюють реалізацію національних проектів. Оскільки перелік зобов'язань, за якими надаються державні гарантії, пропонується розширити при незмінному обсязі таких гарантій, визначених Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" - 15 млрд. грн., то доцільно було б додати до проекту обґрунтування щодо можливостей надання таких гарантій за вже визначеними цим Законом видами зобов'язань.

Звертаємо також увагу на те, що розширення переліку суб'єктів, які звільняються від зобов'язання подавати забезпечення виконання зобов'язань перед державою з відшкодування витрат державного бюджету та сплачувати до державного бюджету плату за отримання державних гарантій, створює додаткові ризики для державного бюджету в частині зростання боргового навантаження.

Опрос