Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об особенностях передачи в аренду или концессию объектов топливно-энергетического комплекса, находящихся в государственной собственности

Заключение к проекту закона Украины от 03.06.2011 № 8632
Дата рассмотрения: 14.06.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності" (реєстр. N 8632 від 03.06.2011 р., внесений Кабінетом Міністрів України)

У проекті з метою створення умов для забезпечення розвитку паливно-енергетичного комплексу (у подальшому - ПЕК), (зокрема, шляхом залучення інвестицій на технічне переоснащення та модернізацію) пропонується визначити особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів ПЕК, що перебувають у державній власності.

Розглянувши проект, вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

Загального плану

1. Згідно з ст. 1 проекту пропонується визначити, що дія цього Закону поширюватиметься на підприємства та їх структурні підрозділи у сферах видобування та переробки вугілля та виробництва електричної і теплової енергії при централізованому теплопостачанні. Проте у проекті регулюються не лише особливості передачі в оренду, але й особливості самої оренди, що, на нашу думку, має бути відображено у назві закону з урахуванням того, що передача в оренду по суті є елементом самої оренди.

Слід також звернути увагу на те, що у Пояснювальній записці до проекту обгрунтування необхідності прийняття Закону надається лише щодо вугледобувних підприємств, а щодо енергетичних підприємств - відсутнє. Про спрямованість проекту на переважне регулювання оренди чи концесії вугледобувних підприємств свідчать також і деякі положення проекту, зокрема, абзац 6 частини 1 ст. 1. У зв'язку з цим вважаємо за доцільне запропонувати обмежити сферу дії цього Закону видобуванням кам'яного та бурого вугілля та їх переробкою, уточнивши його назву на "Про особливості оренди чи концесії вугледобувних та вуглепереробних підприємств (їх структурних підрозділів), що перебувають у державній власності" і внісши до проекту відповідні зміни.

У разі, якщо ця пропозиція не буде підтримана, то, враховуючи те, що за проектом дія закону поширюватиметься лише на сфери вугледобування та виробництва електричної і теплової енергії назву проекту, слід змінити на "Про особливості оренди чи концесії окремих об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності".

Опрос