Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно пересмотрения ставок некоторых налогов и сборов

Заключение к проекту закона Украины от 03.06.2011 № 8630
Дата рассмотрения: 14.06.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо перегляду ставок деяких податків і зборів)"

У законопроекті на дотримання вимог закріплених пунктом 4 розділу XIX Податкового кодексу України, якими Кабінету Міністрів України доручається щорічно до 1 червня вносити до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції з таких податків і зборів: акцизний податок; збір за першу реєстрацію транспортного засобу; екологічний податок; плата за користування надрами для видобування корисних копалин; плата за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин; податок за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено; збір за користування радіочастотним ресурсом України; збір за спеціальне використання води; збір за спеціальне використання лісових ресурсів. Крім того, необхідність прийняття законопроекту обгрунтовується потребою отримання додаткових надходжень до Зведеного бюджету України.

Щодо внесених пропозицій законопроекту Головне управління вважає за доцільне зазначити наступне.

Згідно з Пояснювальною запискою до законопроекту розрахунки щодо пропонованого перегляду ставок податків і зборів виконані з урахуванням індексу споживчих цін та індексу цін виробників промислової продукції (108,9 та 111,3 відсотка відповідно), які визначені постановою Кабінету Міністрів України "Про схвалення основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2011 рік" N 701 від 11 серпня 2010. Головне управління вважає за доцільне зазначити наступне: оскільки зазначена постанова Кабінету Міністрів України була прийнята майже рік тому, то для прийняття зваженого рішення щодо пропозицій проекту було б доцільним додатково надати інформацію та відповідні обгрунтування щодо реальної можливості підвищення ставок податків та зборів з врахуванням сьогоднішнього стану економіки країни.

Крім того у поданих документах не наведено розрахунків щодо впливу збільшення ставок оподаткування на фінансовий стан платників цих податків та зборів. Адже, як свідчить практика, зростання податкових платежів частіше призводить до випадків їх несплати, зростання витратомісткості виробництва, стрибка цін на кінцеву продукцію й інших проблем функціонування суб'єктів господарювання різних галузей та сфер діяльності.

Законопроектом пропонуються зміни до пункту 215.3 ст. 215 "Підакцизні товари та ставки податку", якими передбачено збільшення ставок акцизного збору у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) на: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; нафтопродукти, скраплений газ; автомобілі легкові ті інші моторні транспортні засоби; кузови для автомобілів, визначених у товарній позиції 8703 згідно з УКТЗЕД; мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з допоміжним мотором, з колясками або без них; причепи та напівпричепи для тимчасового проживання у кемпінгах, типу причіпних будиночків. При цьому збільшується і розмір мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку за 1000 штук сигарет без фільтра, цигарок (код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10) та за 1000 штук сигарет з фільтром (код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 20).

Головне управління звертає увагу на те, що запровадження цієї законодавчої ініціативи може поглибити негативні тенденції на ринках товарної продукції, на яку передбачається підвищити ставки акцизного податку. Так, за статистичними даними в січні - квітні 2011 року відбулося зменшення виробництва пива в порівнянні з січнем - квітнем 2010 року. Падіння виробництва у розрахунку "місяць до відповідного місяця попереднього року" спостерігалося і у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Крім того такий негативний результат зумовлений, в тому числі, і підвищенням з 1 січня 2011 року ставок акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби.

Опрос