Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты в связи с оптимизацией функций центрального органа исполнительной власти в сфере экологии и природных ресурсов (относительно предоставления документов разрешительного характера)

Заключение к проекту закона Украины от 02.06.2011 № 8617
Дата рассмотрения: 04.07.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв'язку з оптимізацією функцій центрального органу виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів" (щодо надання документів дозвільного характеру) (реєстр. N 8617 від 02.06.2011 р.)

У проекті вносяться зміни до Водного кодексу України, Земельного кодексу України, Лісового кодексу України та законів України "Про екологічну експертизу", "Про відходи", "Про охорону атмосферного повітря". Метою проекту є приведення у відповідність до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" порядку надання документів дозвільного характеру у сфері природокористування (при видачі дозволів на проведення робіт на землях водного фонду, на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та ін.). Крім того, проект спрямовано на оптимізацією функцій та зміну назви центрального органу виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів (Мінприроди України). Зокрема, уточнюється компетенція зазначеного органу щодо погодження проектів землеустрою (при відведенні земельних ділянок, рішення стосовно яких приймаються Кабінетом Міністрів України та погоджуються Верховною Радою України); погодження матеріалів лісовпорядкування та лісокористування; здійснення державної екологічної експертизи; поводження з відходами тощо.

Проаналізувавши проект, Головне управління зазначає наступне.

1. У змінах до статті 14 Водного кодексу України (підпункт 1 пункту 1 розділу І проекту) передбачається, що до компетенції Кабінету Міністрів Україні у відповідній сфері належить встановлення порядку видачі дозволів "на розробку проектів нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин у водні об'єкти із зворотними водами", визначаються органи та порядок видачі такого дозволу (зміни до ст. ст. 15 та 38 ВК України; ст. 381, якою пропонується доповнити Водний кодекс України). Проте редакція назви цього нормативу має відмінності від тієї, що наведена у ст. 35 Водного кодексу України (нормативи гранично допустимого скидання забруднюючих речовин), яка визначає систему нормативів в галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. Крім того, з запропонованими змінами до ст. 14 Водного кодексу України, що стосуються повноважень Кабінету Міністрів України, слід узгодити інші положення цього Кодексу, зокрема, частину 4 ст. 38 (у запропонованій в проекті редакції), які визначають повноваження Уряду з відповідних питань.

2. Головне управління не вважає за необхідне включати до статей 118 та 123 Земельного кодексу України положення про участь Верховної Ради України у погодженні питань щодо відведення земельних ділянок (з яким пов'язуються й погоджувальні функції центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів). Адже відповідні повноваження Верховної Ради України вже визначені стосовно випадків, коли погодження з боку парламенту є об'єктивно виправдано з огляду на значущість питання, зокрема, при продажу земельних ділянок державної власності іноземним державам та іноземним юридичним особам, вилученні (викупу) земельних ділянок особливо цінних земель, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб (частина перша ст. 129, частини друга та третя ст. 150 Земельного кодексу України).

3. Викликають зауваження також зміни до Закону України "Про відходи". Зокрема, у запропонованій статті 71 "Основні вимоги до дозвільної системи у сфері поводження з відходами" для кращого сприйняття системи документів дозвільного характеру у сфері поводження з відходами слід було б систему погоджень відокремити від системи дозволів. Корисним для розуміння призначення дозволу та погодження як документів дозвільного характеру було б наведення їх визначення у даній статті.

Крім того, запропоновані у статті 71 проекту повноваження місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування з питань видачі документів дозвільного характеру практично дублюють аналогічні повноваженнями цих органів, що вже передбачені у законі (пп. "р", "с" ч. 1 ст. 20 та пп. "к", "л" ч. 1 ст. 21 Закону "Про відходи"), які також доцільно узгодити між собою.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос