Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в пункт 1 статьи 9 Закона Украины "О выборах депутатов Верховной Рады Автономной Республики Крым, местных советов и сельских, поселковых, городских голов" относительно установления предельного возрастного ценза для избрания на должность депутата Верховной Рады Автономной Республики Крым, сельского, поселкового, городского головы

Заключение к проекту закона Украины от 01.06.2011 № 8601
Дата рассмотрения: 21.09.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет за дорученням Голови Верховної Ради України В. Литвина розглянув на своєму засіданні 21 вересня 2011 року (протокол засідання N 128/02) проект Закону України про внесення змін до пункту 1 статті 9 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" щодо встановлення граничного вікового цензу для обрання на посади (реєстр. N 8601), поданий народним депутатом України М. Потапчуком.

Законопроектом пропонується шляхом внесення змін до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" встановити граничний віковий ценз для обрання на посаду депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим і відповідних місцевих рад та на посаду сільського, селищного, міського голови. Зокрема, пропонується встановити, що на ці посади може бути обраним громадянин, вік якого на момент проведення виборів не перевищує шістдесяти п'яти років.

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету за підсумками розгляду законопроекту зазначив, що у запропонованій редакції він не має впливу на показники бюджету, а отже у разі прийняття відповідного закону його норми можуть набирати чинності у терміни, визначені автором.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України висловило ряд зауважень до законопроекту і вважає за доцільне даний законопроект за результатами розгляду його в першому читанні відхилити, оскільки, на думку управління, встановлення граничного вікового цензу для обрання депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів суперечить принципам виборчого права, закріпленим у відповідних положеннях Конституції України. Також встановлення на законодавчому рівні відповідних вікових обмежень не повною мірою узгоджується з конституційними принципами місцевого самоврядування, за змістом яких обрання відповідних посадових осіб до органів місцевого самоврядування є виключним правом територіальної громади, яке, на думку управління, не може бути обмежене на законодавчому рівні шляхом встановлення відповідного граничного вікового цензу.

Опрос