Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О санационном банке

Заключение к проекту закона Украины от 31.05.2011 № 8586
Дата рассмотрения: 15.06.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики 15 червня 2011 року було розглянуто проект Закону України про санаційний банк (реєстр. N 8586 від 31.05.2011 р.), поданий народними депутатами України Каракаєм Ю. В. та Наконечним В. Л.

Законопроект розроблений з метою врегулювання проблемних питань, пов'язаних із фінансовим оздоровленням банківської системи та у зв'язку з необхідністю створення правових передумов для здійснення ефективної процедури виведення неплатоспроможних банків з ринку та, як наслідок, захисту прав і законних інтересів вкладників банків. Визначається правовий статус, функції та повноваження санаційного банку. Встановлено, що санаційний банк є банком зі спеціальним статусом, який створюється за рішенням Правління Національного банку України у формі приватного акціонерного товариства. Формування статутного капіталу санаційного банку здійснюватиметься за рахунок доходів Національного банку України та цінних паперів емітентом, яких є Національний банк України.

Основною функцією санаційного банку визначено роботу з проблемними активами діючих банків, у тому числі тих, у яких призначено тимчасову адміністрацію, а також банків, які перебувають у стадії ліквідації.

Опрос