Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно защиты отечественных товаропроизводителей в ответ на дискриминационные и/или недружественные действия иностранных государств, таможенных союзов или экономических группировок

Заключение к проекту закона Украины от 26.05.2011 № 8571
Дата рассмотрения: 14.06.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту вітчизняних товаровиробників у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії іноземних держав, митних союзів або економічних угруповань" (реєстр. N 8571 від 26.05.2011)

У законопроекті передбачається внесення до законів України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та "Про Єдиний митний тариф" змін, спрямованих на вдосконалення механізмів забезпечення реалізації законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України у сфері міжнародних відносин.

Проаналізувавши законопроект, Головне управління вважає за доцільне висловити наступні зауваження.

Слід звернути увагу на те, що 17 травня 2011 р. Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законодавчих актів України" (реєстр. N 8130-д від 12.05.2011), який передбачає викладення у новій редакції Митного кодексу України від 11 липня 2002 р. N 92-IV та визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про Єдиний митний тариф".

У новій редакції статті 29 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" доречно було б визначити чіткі підстави вибору залежно від обставин конкретних заходів, які Україна може вживати у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії інших держав, митних союзів або економічних угруповань, передбачених нею.

Опрос