Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно наложения ареста на морские суда

Заключение к проекту закона Украины от 20.05.2011 № 8553
Дата рассмотрения: 04.07.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накладення арешту на морські судна" (реєстр. N 8553 від 20.05.2011 р., внесений Кабінетом Міністрів України)

У проекті пропонується внести до Господарського процесуального та Цивільного процесуального кодексів України зміни, спрямовані на уточнення підсудності справ у спорах, що випливають з морської вимоги.

Розглянувши проект, вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступне зауваження.

У змінах до ст. 110 "Підсудність справ за вибором позивача" ЦПК України пропонується визначити, що позови з "інших морських вимог" можуть подаватися як за місцезнаходженням відповідача, так і за місцезнаходженням судна відповідача або порту реєстрації судна. Разом з тим у проекті зміни вносяться також до ст. 114 "Виключна підсудність" ЦПК України, за якими позови у спорах, що випливають з морської вимоги, розглядаються судом за місцезнаходженням морського порту України, в якому перебуває судно, щодо якого має бути здійснено забезпечення морської вимоги. Натомість справи, які відносяться до однієї категорії, мають розглядатися у межах однієї підсудності, і не можуть одночасно відноситися до двох різних підсудностей. У зв'язку з цим пропонуємо замість внесення запропонованих у проекті змін до ст. 110 ЦПК України вилучити з неї частину 11 взагалі з тим, щоб позови з морських вимог розглядалися лише за правилами виключної підсудності.

Крім цього, слід звернути увагу на те, що згідно з Пояснювальною запискою до проекту метою його прийняття є необхідність внесення змін до законодавчих актів України у зв'язку з приєднанням України до Міжнародної конвенції з уніфікації деяких правил щодо накладення арешту на морські судна, яка була укладена у м. Брюсселі 10 травня 1952 року. Проте у проекті не враховано, що приєднання до вказаної Конвенції вимагає внесення відповідних змін не лише до ГПК та ЦПК України, а перш за все - до Кодексу торговельного мореплавства України, зокрема, до його ст. 42 "Морські вимоги", зміст якої має бути узгоджений з змістом частини 1 ст. 1 вказаної Конвенції, де визначається, які саме вимоги вважаються морськими. Проте такі зміни відповідно до ст. 116 Регламенту Верховної Ради України не можуть бути внесені до законопроекту, який готується до другого читання, оскільки поправки та пропозиції можуть вноситися лише до того тексту законопроекту (статей, їх частин, пунктів, речень), який прийнятий Верховною Радою України за основу.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос