Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 229 Кодекса Украины об административных правонарушениях (относительно ответственности за безбилетный проезд в городском транспорте)

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2011 № 8549
Дата рассмотрения: 30.06.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 229 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за безквитковий проїзд у міському транспорті)"

Законопроектом пропонується внесення до ст. 229 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) змін, якими органам автомобільного транспорту та електротранспорту надаються повноваження щодо розгляду справ про правопорушення, передбачені частинами другою - четвертою ст. 135 КУпАП.

Законопроект спрямований на подальше вдосконалення державного регулювання перевезень пасажирів на громадському транспорті та вживання відповідних заходів відповідальності до громадян, які порушують встановлений порядок оплати проїзду на транспорті.

При роботі над цим законопроектом слід врахувати, що на розгляді в Верховній Раді України в цей час знаходяться законопроекти N 4753 від 2 липня 2009 р. та N 6200 від 16 березня 2010 р., якими запропоновано внесення практично аналогічних змін до тієї ж самої статті 229 КУпАП, яку пропонується змінити та доповнити цим законопроектом. За таких умов доцільно розглядати ці законопроекти одночасно.

За результатами вивчення положень законопроекту вважаємо за необхідне висловити наступні зауваження і пропозиції щодо його змісту:

1. Звертає на себе увагу відсутність системного підходу суб'єкта законодавчої ініціативи до оновлення відповідних положень КУпАП. Аналіз положень статті 135 КУпАП та процесуальних особливостей застосування адміністративної відповідальності в разі вчинення правопорушень, передбачених цією статтею вказує на необхідність внесення більш значних змін, ніж ті, що запропоновані законопроектом.

Зокрема, частиною другою статті 135 КУпАП передбачається адміністративна відповідальність за безквитковий проїзд пасажира, а так само провезення без квитка дитини віком від семи до шістнадцяти років в міському транспорті, а правом складати протоколи про вчинення цього адміністративного правопорушення та розглядати матеріали справи наділяються посадові особи (крім органів внутрішніх справ (ст. 222 КУпАП)) органів повітряного транспорту (ст. 228 КУпАП).

Аналогічною є ситуація з повноваженнями посадових осіб органів залізничного транспорту (ст. 224 КУпАП) складати відповідні протоколи та розглядати адміністративні справи у разі вчинення правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 135 КУпАП, яка встановлює відповідальність за безквитковий проїзд пасажира, а так само провезення без квитка дитини віком від семи до шістнадцяти років в автобусі приміського або внутрірайонного сполучення.

Очевидно, що ці положення є невдалими і потребують корегування, але у законопроекті це залишено поза увагою.

2. На відміну від багатьох статей КУпАП розмір штрафу, який накладається в разі вчинення правопорушення, передбаченого статтею 135 КУпАП, обчислюється в кратності від вартості проїзду. В той же час повноваження відповідних посадових осіб щодо накладення штрафу за вчинення вказаного правопорушення (органів внутрішніх справ - стаття 222, органів залізничного транспорту - стаття 224, органів повітряного транспорту - стаття 228, органів автомобільного транспорту - стаття 229 КУпАП) визначаються в неоподатковуваних мінімумах доходів громадян. Така неузгодженість положень цих статей буде викликати труднощі під час їх практичного застосування.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос