Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины относительно совершенствования отдельных вопросов порядка рассмотрения законопроектов с целью повышения качества законодательной работы

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2011 № 8534
Дата рассмотрения: 21.06.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення окремих питань порядку розгляду законопроектів з метою підвищення якості законодавчої роботи" (реєстр. N 8534 від 19.05.2011 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий проект, в якому пропонується внесення змін до статей 98, 101, 102, 109, 113 і 116 Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент). За змістом положень цього проекту передбачено встановити, що законопроект (окрім законопроектів з питань, зазначених у главі 31 Регламенту) може бути розглянутий у першому читанні не раніше, ніж через 14 днів після дня його надання народним депутатам, а законопроект, визначений як невідкладний - не раніше, ніж через 7 днів після зазначеного дня. Крім того, пропонується встановити ряд обмежень щодо спрощеного розгляду проектів кодексів, законопроектів, які містять понад 50 статей, пунктів або обсяг яких перевищує 25 сторінок.

Головне управління в цілому погоджується тим, що якість законодавчої роботи парламенту певною мірою залежить від строків розгляду законопроектів, а тому запровадження обмежень щодо необгрунтованого (у тому числі обумовленого політичною доцільністю) скорочення строків окремих процедур, пов'язаних з розглядом великих за обсягом законопроектів, можна вважати виправданим. До того ж встановлення таких обмежень дозволить більш повно реалізувати право народного депутата України на належне опрацювання законопроекту перед його розглядом у першому читанні.

Разом з тим, обраний у проекті спосіб регулювання відповідних питань, на наш погляд, є не зовсім вдалим. Адже, новели, які пропонується внести до статті 98 Регламенту (пункт 1 розділу I проекту), стосуються питань розгляду законопроектів у першому читанні і прямо не пов'язані із предметом правового врегулювання вказаної статті. Стаття 98 Регламенту вирішує питання надання народним депутатам законопроектів і не стосується строків розгляду законопроектів. З огляду на це запропоновані у законопроекті зміни до статті 98 доцільніше внести до статті 113 Регламенту, яка регулює порядок розгляду законопроектів у першому читанні.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос